Son yıllarda herkesin Almanyaya gitme isteği çok fazla arttığı için en sık soruların başında  “Almanca nasıl öğrenilir?” sorusu gelmektedir. Almanca başta olmak üzere yabancı dil öğrenirken tüm kapıları açan en önemli anahtar dile mümkün olduğu kadar fazla maruz kalmaktır. Yapılan araştırmalar da göstermiştir ki anlamlı ve anlaşılabilir dil girdilerine maruz kalan öğrencilerin Almancayı öğrenme ve kullanmadaki başarısı oldukça yüksektir.

Biz A.B.K Amerikan Dil kursları olarak öğrencilerimize Almancayı dört beceriye yönelik eğitiyoruz. Eğitimlerimizde Konuşma, yazma, dinleme, ve okuma esas alınarak gramer ile paralel gidiyoruz. Ağırlıklı olarak konuşma derslerine özen gösteriyoruz çünkü Almanca telaffuzu ciddi manada emek gerektiren bir unsurdur. Öğretmenlerimizin tamamı Almanyada doğmuş olup uzun yıllar Almanyada yaşamış ve eğitim görmüşlerdir. Almancayı ana dilleri gibi konuşuyor olmanın verdiği avantajla başta harflerin sesletimi olmak üzere telefuz ile ilgili tüm detaylara dikkatle eğilmektedirler.

Almanca derslerimizi icra ederken sırasında sadece dil öğretimine odaklanmakla kalmıyor aynı zamanda Alman  kültürünün de öğrencilerimizle buluşturulmasını amaçlıyoruz. Bunun altında yatan en önemli etken Almanların çok disiplinli ve kültürlerine değer veren insanlar olmasıdır. Ayrıca öğrencilerimizin Almanyaya gittiklerinde herhangi bir ötekileştirilme ve yabancı hissi yaşamamalarını amaçlıyoruz. Haftalık 12 saat derslerimiz dışında ayrıca A.B.K Amerikan dil ailesi olarak öğrencilerimize ömür boyu konuşma kulüpleri hediye ediyoruz ki öğrenci kurları bittikten sonra pratiğini kaybetmesin. Bu alandaki başarımız sayesinde kurumumuzda eğitim alan tüm öğrencilerimizi girmiş oldukları Almanca sınavlarından başarılı bir şekilde geçmişlerdir.

A.B.K. Amerikan Dil ailesi olarak dil eğitiminden Almanyaya gidiş sürecine kadar öğrencilerimizi yakından takip ederek her anında onların yanında olmaya gayret etmekte ve birçok Almanca öğrencisinin en az üç kere girmek zorunda olduğu GOETHE, ÖSD, TELC sınavlardan öğrencilerimizi ilk seferde geçirme konusundaki başarımıza güvenmekteyiz.

Yardım