Sınav İngilizcesi (YDS , TOEFL , IELTS, YKS Dil , YÖKDİL)

Sınav İngilizcesi (YDS , TOEFL , IELTS, YKS Dil , YÖKDİL)

Sınav İngilizcesi, tamamen var olan İngilizce sınavlarına özel olarak planlanan bir kurs grubunu kapsamaktadır. İngilizce eğitimi sadece konuşmak ya da iletişimde olmak için tercih edilmez. İngilizce sınavları da hayatın her noktasında öne çıkan sınavlardır ve birçok olumlu sonuca sebep verebilmektedir. İngilizce sınavları eğitim sürecinin bir bölümünde önemli olarak görülmektedir. Özellikle üniversiteye geçerken ve üniversite ile birlikte bu sürecin ardından birçok sınav seçeneği sunulmaktadır.

Bu sınavlar bir veya birden fazla amaç için tercih edilen sınavlardır. Bunlar yüksek lisans, doktora ve yurt dışı eğitimleri gibi avantajlar da dahil olmaktadır. Tüm bu sınavlar için ayrı eğitimler bulunmaktadır ve her sınavın ihtiyacına bağlı olarak birtakım özel eğitimler verilmektedir.  Sınav İngilizcesi ile geniş bir yaş grubuna hitap edilmektedir. Bu sayede öğrenciler tamamen girecekleri sınav özelinde daha odaklı bir eğitim alabilirler. Aynı zamanda bu sınavlar hakkında odlukça zengin bilgileri olan uygun eğitimciler tercih edilmektedir. ABK Dil Kursu olarak verdiğimiz Kayseri sınav İngilizcesi eğitimleri ile sınavların tamamında başarılı öğrenciler çıkarıyoruz.

İngilizce Sınavları Nelerdir?

Öne çıkan birtakım İngilizce sınavları bulunmaktadır ve bu sınavlar farklı amaçlar ve kazanımlar için tercih edilmektedir. Sınavların kendi içerisinde ayrıntıları, farklılıkları ve soru tipleri bulunmaktadır. Bu sınavlar şunlardır:

  • TOEFL: ABD üzerinde yoğun olarak tercih edilen bir sınavdır ve 9000 kadar kurum tarafından kabul edilmesi ile geçerliliği yüksek bir sınavdır. TOEFL sınavı ile İngilizce becerisi okuma, yazma, konuşma ve dinleme gibi farklı basamaklar tespit edilmektedir.
  • IELTS: Yoğun olarak İngiltere’de tercih edilen bir sınavdır ve hem akademik kariyer planlayanlar hem de yurt dışında göçmen olmak isteyenler için bu sınav öne çıkmaktadır.
  • TOEIC: Bu sınav özellikle iş İngilizcesi amacı ile tercih edilmektedir. Birtakım uluslararası firmalar, çalışan alırken bu sınav sonucuna da dikkat etmektedir.
  • YDS: ÖSYM tarafından yapılan YDS sınavı hem akademik açıdan hem de kamu personelleri için tercih edilen bir sınavdır.
  • E-YDS: YDS ile aynı amaca hizmet eden bu sınav elektronik sistemde ve belirli merkezlerde yapılmaktadır.
  • YÖKDİL: Lisansüstü eğitim için en çok tercih edilen sınavlardan biridir ve üç farklı alana ayrılmaktadır. Yökdil nedir sorusu da farklı versiyonlara ayrılması nedeni ile sorulmaktadır ve Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler olarak ayrılan bu sınıflandırmaya özel eğitimler verilmektedir.
  • YDT: Üniversiteye yerleşirken dil bölümü tercih etmek isteyenlerin girmesi gereken sınavdır. YKS dil sınavı olarak da nitelendirilen bir sınavdır.

Sınav İngilizcesi Kursu

Sınav İngilizcesi kursu seçenekleri ile sınava özel kurslara gidebilmek mümkündür. Bu eğitimler teknolojik destek ve akıllı tahtaları ile gerçekleşmektedir. Aynı zamanda bu eğitimin bir diğer ortak noktası da her sınava uygun eğitimcilerin tercih edilmesidir. Az kişili sınıflarda soru çözümü ve konu anlatımının bir arada olduğu çalışmalar yapılmaktadır. Ielts sınavı gibi pek çok sınava bu sayede hazırlanmak mümkündür. Elbette kişinin seviyesi önemlidir ve bu seviyelere göre öğrencilerin verim alma oranı da değişecektir. Ancak genellikle temel seviye İngilizcesine sahip olan öğrenciler bu kurslar ile kendilerini geliştirerek sınavlardan geçecek bir not alabilmektedir.

Neden Sınav İngilizcesi Kursu Tercih Edilmeli?

İngilizce sınav için de öğrenilebilecek veya geliştirilebilecek bir dildir ancak buna uygun eğitimler alınması oldukça önemlidir. Bu kurslar Toefl hazırlık gibi pek çok sınav için geçerlidir ve sınav sürecinde daha avantajlı olmayı sağlamaktadır. Benzer bir durum yks yabancı dil sınavı için de geçerlidir. Üniversiteye hazırlanan ve dil sınavından tercih yapmak isteyen kişiler bu yöntemi tercih etmektedir. Kurslar tamamen hedef odaklıdır. Sınavların özellikleri, soru sayıları, soru tipleri ve nicesine özel alıştırmalar yapılmaktadır. Bu durum öğrencinin tamamen o sınava odaklı olmasını sağlarken notunu da büyük oranda arttıracaktır.

Sınav İngilizcesi Kursu Fiyatları

Sınav İngilizcesi kursu fiyatları kurs bazında değişime açıktır. Çünkü her sınav yılın belirli dönemlerinde ve farklı zamanlarda yapılmaktadır. Buna ek olarak kursların kaç hafta ve kaç ders olarak süreceğine bağlı fiyatlandırmalarda değişiklik görmek mümkündür. Bazı sınavlar ise tamamen soru çözümü veya hızlandırılmış kurs gibi farklılıklara sahiptir. Tüm bunlar farklı fiyatları ile ABK Dil Kursu içerisinde yer almaktadır.