Sınav İngilizcesi (YDS , TOEFL , IELTS, YKS Dil , YÖKDİL)

Sınav İngilizcesi, tamamen var olan İngilizce sınavlarına özel olarak planlanan bir kurs grubunu kapsamaktadır. İngilizce eğitimi sadece konuşmak ya da iletişimde olmak için tercih edilmez. İngilizce sınavları da hayatın her noktasında öne çıkan sınavlardır ve birçok olumlu sonuca sebep verebilmektedir. İngilizce sınavları eğitim sürecinin bir bölümünde önemli olarak görülmektedir. Özellikle üniversiteye geçerken ve üniversite ile birlikte bu sürecin ardından birçok sınav seçeneği sunulmaktadır.

Speaking Club

Speaking club dili belli bir aşamaya kadar bilen kişilerin, konuşma pratiği yapması amacı ile öne çıkan bir aktivitedir. Speaking club diğer kurslardan faklı olarak çok daha interaktif ve keyifli bir ortama ve eğitime sahiptir. Elbette speaking club sadece sohbet edilen bir yer olmayıp eğitimcilerin gözlemleri ile gerçekleşmektedir. Her hafta belirli konular planlanmaktadır ve bunlar kapsama alınarak ona uygun sohbetler edilmektedir. Aslında amaç dili güncel tutmak ve kişilerin konuşma beceresini genişletmektir.

Seviye Tespit

Seviye tespit, yabancı dil eğitiminin en önemli aşamalarından biridir. Kişinin seviyesi tespit edilmelidir ve buna bağlı olarak o dilin hangi kademesinden başlaması gerektiği belirtilmektedir. Bu işlemin birçok avantajı vardır ve bu nedenle o dilde daha önce eğitim alındıysa veya kişi bilgi sahibi ise seviye tespit sınavı önerilmektedir. Bu durum her yaş için geçerli olup kişinin dil bilgisine göre değişim göstermektedir. Her kurum seviye tespitini farklı bir şekilde yapmaktadır. Bu durum kurumun eğitim anlayışı ve tercihlerine bağlı olarak şekillenmektedir. Ancak dil becerisini belirleyen en önemli konulardan biri o dili konuşmak, o dili anlamak, o dili yazmak ve o dili okumaktadır.