çok yakında

İnsanoğlunun dil ile ilişkisi doğmasıyla başlar ve bu serüven hayat boyu devam eder. Dil, tarih boyunca insan ilişkilerini hep etkilemiştir ve her zaman ilk sıradadır. Dilsiz bir toplum hayal bile edilemez. Dil insanoğlu için vazgeçilmez bir araçtır. Peki, biz bu dile ne kadar önem veriyoruz? Araştırmalara göre dijitalleşen çağla beraber iletişim azaldı. Peki, iletişimin azalması dili nasıl etkiledi? Türkiye’de dil kullanımı nasıl? Yabancı dil biliyor muyuz?

 Hayat kalitemizi arttırmada en önemli yollardan birisi de yeni bir lisan öğrenmek. Hızla gelişen dünyamızda öğrendiğimiz her bir dil bizler için yeni hayaller, yeni hayatlar ve yeni yaşam kapıları açmaktadır. Artık İngilizce bilmenin bile avantaj olarak kalmadığı günümüzde toplum olarak İngilizce yetersizliğimiz ciddi anlamda yüksektir. Education First tarafından 2019 yılında yapılan bir araştırmaya göre Türkiye İngilizce bilme oranında 3 senede 28 sıra geriye düşmüş ve 2016-2017 yıllarında dünyada 51.sırada olan ülkemiz 2018 de 73. Ve 2019 da ise 79.sıraya gerilemiştir.

 Bu nedenle ABK Amerikan Dil Kursları Ailesi olarak Kayseri’de ilk şubemizi açıyoruz. Kayseri şehrimizin nüfusuna oranla yetersiz kalan dil kursları sayısı ve dil öğrenme yetersizliğimizi gidermek adına yollarınızı açıyoruz. İngilizce dil kursu, Almanca dil kursu ve birçok dil ailesini öğretmek adına hazırız. 

Yardım