Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı (IELTS);  eğitim, iş ve göçmenlik için girilen İngilizce sınavlarının en çok rağbet görenidir. Geçtiğimiz yıl üç milyondan fazla kişi IELTS’e girmiştir.

IELTS sınav sonuçları, dünyanın 140 ülkesinde aralarında eğitim kurumlarının, profesyonel kurumların, hükümetlerin bulunduğu 11.000’den fazla kuruluş ve işverenler tarafından tanınmaktadır.

IELTS sınav içeriği, uluslararası uzman bir ekip tarafından hazırlanır ve uyruk, sosyal çevre, cinsiyet, yaşam biçimi ya da konum ayrımı yapılmaksızın herkes için adil ve tarafsız olması adına geniş çaplı bir araştırmaya tabi tutulur.

IELTS, dört dil becerisini ölçer: dinleme, okuma, yazma ve konuşma. Dinleme, okuma ve yazma sınavlarına aynı günde arka arkaya, aralarda mola verilmeden girilir. Sınava girdiğiniz sınav merkezine bağlı olarak, konuşma sınavına diğer üç sınav ile aynı gün ya da sınav gününüzden bir gün önce ya da sonra girebilirsiniz.

 Neden IELTS?

Eğitim için − dünyadaki saygı değer pek çok üniversite ve yüksekokul, IELTS sınav sonuçlarınızı İngilizce yeterliliğinizin kıstası olarak kabul eder.

Profesyonel yaşam için − dünyanın birçok yerinde muhasebe, mühendislik, hukuk, tıp, hemşirelik, eczacılık, eğitim gibi pek çok alandaki profesyonel tescil organı IELTS sınav sonuçlarını tanır. Bu da, eğitiminizi tamamladıktan sonra İngilizce konuşulan herhangi bir ülkede hayatınıza profesyonel olarak devam etmek istiyorsanız, bu sınava girmeniz gerekebileceği anlamına gelir.

Öğrencilerimizi uluslararası geçerliliği olan bu sınava alanında son derece uzman olan hocalarımızla hazırlıyoruz. Detaylı bilgi için Tel: 0352 999 10 38

Related Post

Yardım